Lot 1 Lucrări de refacție linie cale de tramvai și a rețelei aeriene de contact aferente în municipiul Arad – tronsonul III – Calea Radnei de la Pasaj Micălaca la strada Renașterii pentru proiectul „Modernizare sistem de transport public cu tramvaiul în municipiul Arad – tronson Calea Radnei (între Pasaj Micălaca și strada Renașterii)”, Cod SMIS 321706
Lot 2 Lucrări de refacție linie cale de tramvai și a rețelei aeriene de contact aferente în municipiul Arad – tronsonul I– Piața Podgoria – Pasaj Micălaca – Micălaca Zona III pentru proiectul „Modernizare sistem de transport public cu tramvaiul în municipiul Arad – tronson Piața Podgoria – Pasaj Micălaca – Micălaca Zona III”, Cod SMIS 321685, finanțate în cadrul programului Regional Vest 2021-2027 (PR Vest), Apelul PRV/2/PRV_P4/OP2/RSO2.8/PRV_A25 - PRV/4.1/1.1 Mobilitate urbană sustenabilă - UAT municipii, conform documentatiei de atribuire și cerintelor caietului de sarcini.
Termenul pana la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de 20 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari in a 11-a zi inclusiv, inainte de data limita de depunere a ofertelor. Solicitarile de clarificari vor fi transmise in format editabil.
Valoarea estimata a achizitiei: Lot 1: 19.688.678,25 lei fără TVA
Cheltuieli diverse și neprevăzute: 2.018.885,29 lei fără TVA
Procent acordare avans:25%
Rezerva de implementare pentru ajustare preț: 5.081.851,27 lei fărăTVA
Lot 2: 34.331.530,59 lei fără TVA
Cheltuieli diverse și neprevăzute: 3.505.087,60 lei fără TVA
Procent acordare avans:25%
Rezerva de implementare pentru ajustare preț: 8.817.873,28 lei fără TVA
Cheltuielile Diverse si neprevăzute pot fi accesate, dar nu trebuie ofertate si nu intra in valoarea estimata a achizitiei. Modalitatea de accesare este prevăzută în draftele de contract. În ceea ce privește reverva de implementare pentru ajustare de preț, nu trebuie ofertată si nu intra in valoarea estimata a achizitiei, iar la nivel de clauze contractuale au fost inserate formulele de ajustare și condițiile de accesare a acestora.
art 221 alin 1 lit f din l 98/2016
| Ilmoitusnumero | 23496-2026 |
| Ilmoitusta kuvaavat CPV-Koodit | Raitiotien rakennustyöt (45234126) |
| EUVL S | 9/2026 |
| Ilmoitustyyppi | Lisätietoilmoitus |
| Aluekoodi | |
| Osoitetiedot |
MUNICIPIUL ARAD Arad ancuta.iancu@primariaarad.ro https://ted.europa.eu/ro/notice/-/detail/23496-2026 |
| Osoite, johon tarjoukset tai osallistumispyynnöt on lähetettävä | |
| Liitteet | |
| Lähde | TED |