Levering af grusmaterialer

Grindsted, Tanska | Billund Kommune
Julkaistu 3 viikkoa sitten | 12.8.2026 Määräaika: 2 viikkoa kuluttua | 15.9.2026 12:00 Alkuperäinen ilmoitus

Billund Kommune udbyder hermed kontrakt om levering af grusmaterialer til Billund Kommune.
Den udbudte kontrakt omfatter levering af seks forskellige typer ubundne grusmaterialer:
Vejgrus kornstørrelse 0 – 16 mm.
St. grus II kornstørrelse 0 – 32 mm.
Kantgrus kornstørrelse 0 – 22 mm.
Knust grågranit skærver 0 – 16 mm.
Stenmel til stier, knust mel kornstørrelse 0 - 2 mm.
Vasket sand 0 - 4 mm.
Leveringer i henhold til kontrakten er udelukkende til Billund Kommunes materielgårde eller depoter, hvor der er gode tilkørsels- og aflæsningsforhold. Der kan blive oprettet, flyttet eller fjernet depoter i kontraktens løbetid. Sker dette omfattes eventuelle nye lokationer af kontrakten automatisk. Alle materialer skal som udgangspunkt leveres på adressen Tårnvej 30, 7200 Grindsted.
Billund Kommune forpligtiger sig ikke til at aftage en bestemt mængde, da omfanget er afhængigt af det til enhver tid eksisterende behov og økonomiske bevillinger.
Der indgås kontrakt med een leverandør. Kontraktperioden er fra og med den 01. januar 2027 til og med 31. december 2030. Billund Kommune har herefter mulighed for at forlænge kontrakten på samme vilkår to gange á ét år.
Udbuddet, herunder beskrivelse af grusmaterialer mv., er nærmere beskrevet i udbudsmaterialet, som er tilgængeligt via den elektroniske udbudsportal Dalux Udbud:
https://node1.field.dalux.com/service/redirect/client/ten/TID-476001541283653392/da-dk/public/tender/TID-476001541283653392

Ilmoitusnumero 562897-2026
Ilmoitusta kuvaavat CPV-Koodit Kaivostuotteet, perusmetallit ja vastaavat tuotteet (14000000), Sora, hiekka, sepeli ja muut kiviainekset (14210000), Hiekka, hienosora, kivimurske, kivijauhe, pikkukivet, sora, sepeli, kiviseokset, hiekka-soraseokset ja muut kiviainekset (14212000)
EUVL S 155/2026
Ilmoitustyyppi Hankintailmoitus (tarjouspyyntö)
Aluekoodi
Osoitetiedot Billund Kommune
Grindsted
kommunen@billund.dk
https://ted.europa.eu/da/notice/-/detail/562897-2026
Osoite, johon tarjoukset tai osallistumispyynnöt on lähetettävä
Liitteet
Lähde TED