Furnizarea și distribuirea de fructe, laptelui și produselor lactate și produselor de panificație destinate preșcolarilor din grădinițele cu program normal de 4 ore, de stat și pentru elevii din învățământul primar și gimnazial de stat, precum și pentru preșcolarii și elevii incluși în învățământul special, din județul Caraș -Severin, pentru 3 ani școlari.

Resita, Romania | JUDETUL CARAS-SEVERIN
Julkaistu 1 kuukausi sitten | 26.7.2026 Määräaika: 4 tuntia kuluttua | 31.8.2026 15:00 Alkuperäinen ilmoitus

Furnizarea și distribuirea de fructe, laptelui și produselor lactate și produselor de panificație destinate preșcolarilor din grădinițele cu program normal de 4 ore, de stat și pentru elevii din învățământul primar și gimnazial de stat, precum și pentru preșcolarii și elevii incluși în învățământul special, din județul Caraș - Severin, pentru 3 ani școlari, respectiv 2026-2027, 2027-2028 și 2028-2029.
Limita valorică zilnică cuprinde preţul integral de achiziţie a produselor, inclusiv taxa pe valoarea adăugată, cheltuielile de transport, distribuţie şi depozitare a acestora, după caz.
Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor este de 18 zile. În măsura în care solicitările de clarificări sau informațiile suplimentare sunt adresate în termenul stabilit prin prezenta fișă de date, respectiv de 18 de zile, autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitările de clarificare/informațiilor suplimentare în a 11-a zi înainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor.

LOT 1: Lapte UHT și produs lactat
Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru; cantități minime = 8.794.245 bucăți și cantități maxime = 9.673.408 bucăți
Acord-cadru: Valoare minimă: 9.321.899,70 lei; Valoare maximă: 10.253.812,48 lei
Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului-cadru;
Cantități minime: 2.875.365 bucăți și cantități maxime: 3.255.296 bucăți.

LOT 2: Fructe (mere)
Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru; cantități minime = 3.547.965 bucăți și cantități maxime = 3.902.656 bucăți
Acord-cadru: Valoare minimă: 2.554.534,80 lei; Valoare maximă: 2.809.912,32 lei
Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului-cadru;
Cantități minime: 1.160.235 bucăți și cantități maxime: 1.313.216 bucăți.

LOT 3: Produse de panificație
Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru; cantități minime = 8.794.245 bucăți și cantități maxime = 9.673.408 bucăți
Acord-cadru: Valoare minimă: 5.980.086,60 lei; Valoare maximă: 6.577.917,44 lei
Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului-cadru;
Cantități minime: 2.875.365 bucăți și cantități maxime: 3.255.296 bucăți.

Ilmoitusnumero 516960-2026
Ilmoitusta kuvaavat CPV-Koodit Maitotaloustuotteet (15500000)
EUVL S 142/2026
Ilmoitustyyppi Hankintailmoitus (tarjouspyyntö)
Aluekoodi
Osoitetiedot JUDETUL CARAS-SEVERIN
Resita
cjcs@cjcj.ro
https://ted.europa.eu/ro/notice/-/detail/516960-2026
Osoite, johon tarjoukset tai osallistumispyynnöt on lähetettävä
Liitteet
Lähde TED