„ИЗБОР НА ОПЕРАТОР ЗА ПРЕДОСТАВЯНЕ НА ВАУЧЕРИ ЗА ХРАНА НА ЕЛЕКТРОНЕН НОСИТЕЛ ЗА ПОТРЕБНОСТИТЕ НА „ВОДОСНАБДЯВАНЕ И КАНАЛИЗАЦИЯ“ ЕООД СОФИЯ“

гр. София, Bulgaria | ВОДОСНАБДЯВАНЕ И КАНАЛИЗАЦИЯ ЕООД
Julkaistu 3 viikkoa sitten | 12.8.2026 Alkuperäinen ilmoitus

Обществената поръчка, която се възлага с настоящата процедура е с предмет: „Избор на оператор за предоставяне на ваучери за храна на електронен носител за потребностите на „Водоснабдяване и канализация“ ЕООД София“.
Обектът на обществената поръчка е предоставяне на услуги, съгласно чл.3, ал.1, т.3 ЗОП.

Договорът за обществена поръчка № Д-86/01.09.2025г. е сключен на основание чл. 112 от ЗОП с предмет: „Издаване, предоставяне, зареждане и обслужване на електронни ваучери за храна на физически електронни носители, предназначени за работниците и служителите на "ВиК" ЕООД София“, със срок на действие 12 месеца или достигане на прогнозната му стойност, което от събитията настъпи първо. В чл. 8, ал. 4. от договора е предвидената опция за продължаване на срока на договора до 6 месеца, при условие, че финансовият ресурс не е изразходен изцяло.
На основание чл. 116, ал.1, т. 1 от ЗОП във вр. с чл. 5 от ППЗОП, във вр. с чл. 8, ал. 5 от договор за изпълнение на обществена поръчка Д-86/01.09.2025 г., като взеха предвид факта, че договорът за обществена поръчка може да бъде изменян на горното основание, само когато възможността за това изначално е предвидена в документацията на поръчката и договора чрез ясни, точни и недвусмислени клаузи, включително клаузи за изменение на цената или опции, се сключи настоящото допълнително споразумение, с което страните се споразумяха:
- Възложителят упражнява правото си на опция, предвидена в чл. 8 от Договора, за удължаване срока на договора, като СТРАНИТЕ се съгласяват срокът на действие на договора да се удължи с до 6 месеца, или до сключване на нов договор по реда на ЗОП, което от двете настъпи първо.
- Упражняването на правото на опция е предвидено чрез ясни и недвусмислени изрази в договор № Д-86/01.09.2025 г. и не води до промяна в предмета на поръчката.
- Всички останали клаузи от Договор № Д-86/01.09.2025 г. за изпълнение на обществена поръчка №00796-2025-0006 остават непроменени.

Ilmoitusnumero 561880-2026
Ilmoitusta kuvaavat CPV-Koodit Lounassetelit (30199770)
EUVL S 155/2026
Ilmoitustyyppi Lisätietoilmoitus
Aluekoodi
Osoitetiedot ВОДОСНАБДЯВАНЕ И КАНАЛИЗАЦИЯ ЕООД
гр. София
office@viksof.com
https://ted.europa.eu//notice/-/detail/561880-2026
Osoite, johon tarjoukset tai osallistumispyynnöt on lähetettävä
Liitteet
Lähde TED