„Доставка на автомобилно гориво чрез карти за безналично плащане за нуждите на Национална агенция за приходите”

гр.София, Bulgaria | НАЦИОНАЛНА АГЕНЦИЯ ЗА ПРИХОДИТЕ
Julkaistu 3 viikkoa sitten | 12.8.2026 Alkuperäinen ilmoitus

1. Предмет на настоящата поръчка е „Доставка на автомобилно гориво чрез карти за безналично плащане за
нуждите на Национална агенция за приходите”
1.1. Настоящата обществена поръчка е за доставка на следните видове автомобилни горива: Бензин А95 и Дизел
Обикновен.
Прогнозните количества горива са, както следва:
-Бензин А95 – 130 000 л. с прогнозна стойност 303 333,33 лв. без ДДС или 364 000 лв. с ДДС;
-Дизел Обикновен – 45 000 л. с прогнозна стойност 105 000 лв. без ДДС или 126 000 лв. с ДДС.
Посочените количества и стойности са прогнозни, ориентировъчни. Конкретните количества и стойности ще бъдат
в зависимост от актуалните потребности на възложителя.
1.2. Предоставените от изпълнителя по съответния договор карти за зареждане с гориво следва да дават право на
обслужване/зареждане с гориво и на стационарните или мобилни агрегати на възложителя. Зареждането на
гориво за агрегатите следва да се извършва в метални туби от 10 л. или 20 л., в зависимост от конкретната
необходимост.
2. Срок за изпълнение на договора: Договорът влиза в сила от датата на неговото сключване и ще е със срок на
изпълнение от 01.07.2025 г. или от датата на подписването им, в случай че се сключи след тази дата, до
възникване на първата по време хипотеза, а именно:
- До сключване на нов договор или договори по ново Рамково споразумение със същия предмет;
- До достигане на заложените стойности по договорите, включително след изменението на същите на основание
чл. 116, ал. 1, т. 1 от ЗОП, до определения лимит за НАП по РС №СПОР-4/16.04.2025 г.;
- До 12 месеца от изтичане на срока на РС №СПОР-4/16.04.2025 г.
При възникнала необходимост, срокът на изпълнение на договора може да стартира и преди 01.07.2025 г., в
случай че бъде сключен преди тази дата и след прекратяване действието на действащите към момента договори
със сходен предмет. В този случай, срокът на договора започва да тече от датата на писмено уведомяване на
изпълнителя от страна на възложителя за начало на изпълнението на договора, след прекратяване на
действащите договори със същия предмет.
3. Място за изпълнение на договора: в търговските обекти на изпълнителите на територията на Република
България.
4. Стойност* на договора с „ПЕТРОЛ“ АД – 408 333,33 лв. без ДДС или 490 000,00 лв. с ДДС; (*Съобразно квотите в Приложение №8 от РС)
4.1. Условия и начин на плащане: по банков път от ЦУ на НАП, в срок до 30 (тридесет) дни от датата на
представянето на оригинална фактура за извършените зареждания с гориво, придружена с опис на заредените
количества горива. Заплащането на доставките се извършва при условията на отложено плащане посредством
карти за безналично плащане.

Допълнително споразумение № 148/ 05.08.2026 г. :
1. Стойността на договора, посочена в чл. 3, ал. 1 от същия, се увеличава с 204 166,67 евро без ДДС, съответно 245 000,00 евро с включен ДДС, като става 412 944,19 евро без ДДС, съответно 495 533,03 евро с включен ДДС.
2. ИЗПЪЛНИТЕЛЯТ се задължава в срок до 7 (седем) работни дни от подписване на настоящото допълнително споразумение да предостави на ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ документ за допълнителна гаранция за изпълнение на договора в размер на 6 125,00 евро, със срок на валидност за целия срок на действие на договора плюс 30 (тридесет) дни след изтичането му.
3. Останалите клаузи на договор № 184/ 21.07.2025 г. остават непроменени.

Ilmoitusnumero 560573-2026
Ilmoitusta kuvaavat CPV-Koodit Polttoaineet (09100000)
EUVL S 155/2026
Ilmoitustyyppi Lisätietoilmoitus
Aluekoodi
Osoitetiedot НАЦИОНАЛНА АГЕНЦИЯ ЗА ПРИХОДИТЕ
гр.София
l.ts.lazarov@nra.bg
https://ted.europa.eu//notice/-/detail/560573-2026
Osoite, johon tarjoukset tai osallistumispyynnöt on lähetettävä
Liitteet
Lähde TED